Rahman

Ne každá nabídka, které se vám dostane, je tím, co byste měli využít. Ale jsou i weby, jejichž nabídky jsou prospěšné. A tento web je jedním z nich.

Rekonstrukce instalatérských rozvodů v novém bytě


Zdědili jste nebo zakoupili byt v Praze v původním stavu a přemýšlíte nad tím, jak jej zvelebit, aby se v něm dalo komfortně bydlet? Ještě předtím, než začnete uvažovat o koupi nábytku, kobercích a domácích spotřebičích, zaměřte pozornost na to základní, co byste měli mít pod palcem, a sice na rekonstrukci rozvodů inženýrských sítí pod omítkou. V první řadě musíte bezpodmínečně začít u elektroinstalace, pozvěte do bytu elektrikáře, který posoudí, v jakém je stavu, a zejména jedná-li se o staré hliníkové vodiče, měly by být vyměněny za měděné podle současných předpisů.

rekonstrukce topení

Dále se zaměřte na rozvody vody a odpadů. Zde může jít o zdánlivě bezproblémovou záležitost, ale brzy pochopíte, že tomu tak nemusí být vždy. Například odpadové novodurové trubky mohou být popraskané a poškozené, protože i plasty stárnou, což se projevuje zvláště u starých odpadů rozvedených ještě za socialismu. Velkým problémem mohou být rozvody vody v ocelových pozinkovaných trubkách. Jednak mohou na některých místech korodovat, a pak mohou být pokryté vrstvou vodního kamene, a jejich čištění se z finančních ani z praktických důvodů nevyplatí. Zanesené vodovodní trubky znemožňují dostatečný průtok vody, ta pak odtéká z vodovodní baterie pod nižším tlakem a v důsledku vodního kamene může voda obsahovat i větší množství bakterií.

instalatér při práci

Jestliže se v bytě nachází lokální bojler, ten může být také doslova prorostlý vodním kamenem, někdy se z velkého bojleru o objemu vody 75 litrů může vysypat až deset kilogramů těchto převážně vápenitých usazenin. V Praze se vyskytuje ve velké převaze velmi tvrdá voda, a podobné je to i v jejím blízkém okolí a v celém Středočeském kraji. Je to dáno mocnými vrstvami vápence, který v těchto místech převažuje, což také potvrzují krasové vápencové jeskyně v Českém krasu. Instalatér v Praze Kanalizace instalatéři vám mimo jiné může doporučit využít změkčovačů vody pro automatickou pračku, myčku nádobí, rychlovarnou konvici či kávovar.

Category

Tags

Zatím zde není žádný obsah k zobrazení.