Bazén se slanou vodou by mohl být splněným snem vaší rodiny. Koupel ve slané vodě je nesmírně lákavá, a i když existuje možnost vsypat karlovarskou minerální koupelovou sůl nebo třeba epsomskou sůl s obsahem hořčíku do vany, soli v bazénu se to nevyrovná. Musíte ovšem použít sůl mořskou, která obsahuje i potřebné minerály, anebo demineralizovanou sůl kombinovat s výše uvedenou solí epsomskou, aby to bylo lidskému organismu prospěšné.
Vhodné solné roztoky jsou prospěšné zejména ve vyšších koncentracích, například hořčík se touto formou výborně vstřebává i ve větším množství a je známo, že deficitem hořčíku dnes trpí většina populace. Koupel v bazénu se slanou vodou je navíc velmi relaxační a přispívá k dobré náladě, můžete pak pozvat na návštěvu vaše blízké, aby se o tom přesvědčili spolu s vámi. O slané vodě se také píše, že pomáhá proti atopickému ekzému a má uvolňující efekt na kloubní výstelky.
Co je však problém, je koncentrace soli s ohledem na její potřebné množství. Kupříkladu pokud chcete vytvořit model mořské vody v bazénu, která odpovídá Atlantskému oceánu na Kanárských ostrovech, musíte na jeden litr vody použít zhruba třicet gramů soli. Toto se zdá zanedbatelné množství, ale máte-li bazén o rozměrech 3 x 5 metrů a hloubce jeden metr, bude jeho objem 15 krychlových metrů, což je 15 000 litrů, a museli byste tudíž do nádrže nasypat celkem 450 kg soli.
Slaná voda v bazénu by se vám sice prodražila, počítáme-li za 50 kg soli cca 500 korun, tedy celkem byste za ní utratili čtyři a půl tisíce korun, ovšem pokud ušetříte za ohřev vody tepelným čerpadlem nebo solárními kolektory, tato investice je stále únosná. Sůl v bazénu může být poněkud agresivní zejména pro kovové materiály, které mohou korodovat, proto se doporučuje použít ji pouze pro bazény ze sklolaminátu.