Rahman

Ne každá nabídka, které se vám dostane, je tím, co byste měli využít. Ale jsou i weby, jejichž nabídky jsou prospěšné. A tento web je jedním z nich.

Jak na strie?


Co jsou strie?

Strie jsou vlastně popraskaná kůže. Strie neboli pajizévky vznikají v důsledku rychlé změny objemu kůže (kolagenová a elastická vlákna v kůži nevydrží tlak a roztahování). Typický příklad je například těhotenství.

Jak strie vypadají? Jsou to drobné, tenké nitky s barvou do fialova, béžova či stříbrna. 

Na jakých místech těla nás tento kosmetický strašák nejčastěji potrápí? Strie se objevují nejvíce na břiše, bocích a stehnech. Výjimkou nejsou ani hýždě a prsa.

žena

Prevence jako základ

Vsaďte na prevenci, abyste pak už nemusela řešit vzniklé strie. Ty totiž nejde nikdy zcela úplně odstranit. Základ všeho je dostatečná hydratace. Na trhu najdete pestrý výběr krémů, olejů a sér přímo na strie.

Tip: ve speciálních přípravcích najdete i složky, které pomohou s obnovou buněk v pokožce.

Zdravý životní styl

Ruku v ruce s dostatečnou hydratací jde i zdravý životní styl. Zaměřte se na stravu, kde by mělo být maximum ovoce, zeleniny, luštěnin, ořechů, semínek, zakysaných mléčných výrobků, tučných ryb, libového masa a fermentovaných potravin.

Tip: hydratujte a za den vypijte alespoň dva litry neperlivé vody.

Alespoň 1x týdně se věnujte aerobnímu cvičení a lehkému posilování. Sledujte svoji váhu a prokrvujte kůži i zvenku.

žena

Když nic nepomáhá a jste zoufalá?

Existuje ještě jedno řešení, zeptejte se na klinice estetické medicíny na laserové ošetření strií. Odborník ohodnotí váš stav a navrhne počet ošetření či zkombinuje různé druhy léčby.

Mějte se ráda

Strie jsou estetický problém, který ale ve své podstatě ničemu nevadí. A proto se za ně nestyďte a naučte se mít ráda své tělo i se striemi. Oceňte své tělo za vše, co dokáže. Vždyť bříško, které odnosilo dvě děti nemůžete nemilovat. A pokud vám strie přece jen vadí, šikovně je můžete zamaskovat i vhodným oblečením. 

Naše babičky na strie doporučovaly med, vaječné bílky a citronovou šťávu.

Category

Tags

Zatím zde není žádný obsah k zobrazení.