Rahman

Ne každá nabídka, které se vám dostane, je tím, co byste měli využít. Ale jsou i weby, jejichž nabídky jsou prospěšné. A tento web je jedním z nich.

Čistá voda není samozřejmostí


Takže se koupeme a v klidu si říkáme, jak dobře jsme učinili koupí svého soukromého bazénu. Pravda, astronomické léto to ještě není. To se však blíží kosmickou rychlostí a nastane v letošním roce, tedy v roce dva tisíce dvacet čtyři přesně dvacátého června ve dvacet dva hodin, padesát minut a dvacet tři sekund našeho, tedy středoevropského času. Jenže to není pro milovníka bazénu příliš zajímavý údaj, protože on se koupe již dávno předem a řídí se venkovní teplotou, nikoli začátkem léta. Koupat se lze jen v čisté vodě. Jistěže to jde i v té špinavé, ale fujtajxl, kdo by do něčeho podobného lezl. I když my kdysi jako děti… No, hanba mluvit. Ale zátky k vodě čisté, která je a měla by být v každém bazénu. Mluvíme jen o čisté vodě, to, že by měla být i zdravotně nezávadná si probereme v jiném článku. A tu čistotu si musíme hlídat sami. To za nás nikdo neudělá.

pod vodou

K tomu máme spoustu pomocníků, jako třeba síťku na teleskopické tyči. Ale ten hlavní pomocník se nazývá filtrace a je to neúnavný dělník. Je to on, kdo ve svém vnitřku zadržuje drobné nečistoty a tím brání tmu, aby byla voda špinavá. My mu občas pomáháme právě již citovanou teleskopickou tyčí se síťkou. Tou se musí sesbírat ty hrubé nečistoty, se kterými si filtrace neporadí.

dítě ve vodě

Ve filtraci musí být nějaké filtrační médium. To může být kartuš, která je pro menší bazény a menší průtok vody a potom také písek pro ty bazény klasické. Písek je pórovitý a při obtékání jednotlivých zrníček na nich ulpívá to, co ve vodě my rozhodně nechceme. Nu a je jasné, že se to celé časem zanese a je třeba výměna, této náplně. Samozřejmě se několikrát propláchne, ale přijde čas, kdy už ani to nepomůže. Pak je zde písek do bazénové filtrace, který je možno zakoupit v e shopu, na který máte zde v článku odkaz. Vy si a něj pouze klikněte a objednejte si jej.

Category

Tags

Zatím zde není žádný obsah k zobrazení.